Данас су у Новом Саду у оквиру пројекта Фудбалског савеза Војводине „Дани фудбала у Војводини“ додељене лопте представницима 14 клубова учесника Развојне лиге млађих категорија за жене Србије група „Север“.
Церемонија уручења уприличена је на реновираном стадиону РФК Нови Сад на Детелинари, а спојена је са инструкторском активношћу млађих категорија – селективним окупљањем играчица женских пионирских селекција Фудбалског савеза Војводине У-15 (рођене 2010. године и млађе) и У-13 (рођене 2012. године и млађе).
Генерални секретар ФСВ Миодраг Цвијић навео је да савез наставља са улагањем у женски фудбал, посебно млађе категорије, радећи на стварању предуслова за још бољи рад клубова. Циљ је подизање стандарда рада у свим деловима Војводине и давање шансе за правилан развој свим девојчицама без обзира на то из које средине долазе.
По десет нових лопти добили су следећи клубови:
- ЖФК „ПРОЛЕТЕР“ (Зрењанин)
- ЖФК “Coerver 2024“ (Суботица)
- ЖФК “ЖРФК Н.САД 2024“ (Нови Сад)
- ЖФК „МОСКВА“ (Нови Сад)
- ЖФК „ВОЈВОДИНА“ (Нови Сад)
- ЖФК „ПОЛЕТ“ (Сивац)
- ЖФК „ТСЦ“ (Бачка Топола)
- ЖФК „СПАРТАК“ (Суботица)
- ЖФК „СПАРТАК Д.О.О.“ (Суботица)
- ЖФК „ЛЕХЕЛ 2019“ (Зрењанин)
- ЖФК „МОДОШ“ (Јаша Томић)
- ЖФК „ПРАВЕ ДАМЕ“ (Нови Бановци)
- ЖФК „РУМА“ (Рума)
- ЖФК“БАК“ (Бела Црква)
Фудбалски савез Војводине је свестан значаја улагања у спортску опрему и реквизите клубова млађих категорија и вишеструког позитивног ефекта које исто производи.
Опрема, као што су лопте, дресови и чуњеви за тренинг, пружа младим играчима основне ресурсе за тренинг и игру. Квалитетна опрема помаже играчима да боље развијају своје вештине и припрема их за озбиљнија такмичења, те подстиче развој младих талената. Истовремено се смањењују трошкови клубовима који, поготово мањи и аматерски, неретко имају ограничене финансије. Донације опреме од стране савеза могу значајно олакшати клубовима да обезбеде играчима потребне ресурсе без додатних трошкова.
Обезбеђивањем квалитетне опреме, ФСВ поставља стандарде за ниво рада у клубовима. Квалитетна опрема доприноси професионалнијем приступу, што директно утиче на подизање нивоа женског фудбала у Војводини. ФСВ се нада да ће оваква врста помоћи мотивисати младе играчице, повећати њихов осећај припадности и развити сазнање да су део већег система. Основни оперативни циљ ове врсте помоћи је побољшање услова за тренинг и стварање квалитетније гокружења за све учеснице у женском фудбалу.
Не треба занемарити ни чињеницу да се на овај начин остварује и једнакост и фер услови за све клубове. Доделом исте опреме свим клубовима смањује се јаз између богатијих и сиромашнијих клубова. На тај начин, све играчице имају прилику да раде у приближно истим условима, што доприноси фер такмичењу и здравијој конкуренцији. Из те здраве конкуренције рађа се квалитет који младе фудбалерске са простора Војводине већ годинама показују у дуелу са вршњакињама из остатка Србије.