U nedelju 20. novembra 2016. godine u PSC „Pinki“ u Sremskoj Mitrovici odigrano je 1. i 2. kolo Prvenstva Vojvodine u futsalu 4+1 za devojčice 2002. godište i mlađe.
Domaćin je bio Ženski fudbalski klub „Sremice“.
Pored ekipe domaćina, učesnici su bile ekipe: ŽFK „Vojvodina“ iz Novog Sada, ŽFK „Spartak“ iz Subotice, ŽFK „Radnički 1919“ iz Zrenjanina, ŽFK „Budućnost“ iz Banatskog Brestovca i ŽFK „Inđija“ iz Inđije.
Nadmetanje devojčica u futsalu je otvorio je Vladimir Sanader, gradonačelnik Sremske Mitrovice. Obraćajući se učesnicima i publici istakao je važnost bavljenja sportom za zdrav život svakog deteta.
Pored gradonačelnika Sanadera, učesnicima turnira se obratio i Ilija Nedić, načelnik Gradske uprave za kulturu sport i omladinu Sremske Mitrovice koji je o turniru rekao: “Cilj turinira je druženje devojčica, afirmisanje ženskog fudbala i popularisanje među mlađim uzrastima širom fudbalske Vojvodine. ŽFK “Sremice” je jedan reprezentativan klub iz Sremske Mitrovice i evo već postoji blizu četiri godine. Na najbolji način afirmiše razvoj ženskog fudbala i uopšte ženskog sporta i privlači veliki broj ženske populacije svih godišta da se bave ženskim fudbalom koji je u ekspanziji kako kod nas tako i u Evropi i svetu.”
I Danijela Stojiljković Savić, predsednica ŽFK „Sremice“, obratila se učesnicima istakavši: „Mi smo pre dve godine krenuli u jednu ozbiljnu promociju ženskog fudbala i na ovaj način samo želimo da potvrdimo da stojimo delom iza svojih reči, jer ukoliko želimo da promovišemo ženski fudbal i bavljenje sportom, mi moramo da se potrudimo da na bilo koji način organizujemo deci ovakva i slična dešavanja i da im jednostavno stvorimo mogućnost da se bave sportom. Na ovom turniru akcenat je na najmlađim devojčicama samo iz razloga jer one nemaju pravo nastupa u regularnom takmičenju i upravo ovako želimo da ih motivišemo da se uključe, da igraju fudbal, da se bave sportom na bilo koji način“.
Nakon svečanosti na otvaranju odigrano je šest utakmica i postignuti su sledeći rezultati:
ŽFK „Vojvodina“ – ŽFK „Budućnost“ 17:0 (10:0)
ŽFK „Sremice“ – ŽFK „Radnički 1919“ 7:0 (4:0)
ŽFK „Spartak“ – ŽFK „Inđija“ 4:2 (3:0)
ŽFK „Budućnost“ – ŽFK „Sremice“ 1:11 (0:5)
ŽFK „Spartak“ – ŽFK „Vojvodina“ 1:3 (0:3)
ŽFK „Inđija“ – ŽFK „Radnički 1919“ 0:7 (0:5)
Sledeći takmičarski dan, odnosno 3. i 4. kolo, će se igrati u 04. decembra 2016. godine u Inđiji.





