Bulevar oslobođenja 92/V, 21 000 Novi Sad; Tel: 021/421-401; 021/420-885; 064/8455-490; Faks: 021/66-23-460|kancelarija@fsv.rs

O LIGI – SRPSKA LIGA VOJVODINA

O LIGI – SRPSKA LIGA VOJVODINA2018-09-17T19:38:39+00:00

NAPOMENA: Posetioci sajta koji vrše pregled sa mobilnog telefona potrebno je da tabele pomere horizontalno kako bi mogli da ih pregledaju u celini.

Srpska liga Vojvodina u sezoni 2018/19  je jedna od četiri Srpske lige u fudbalu, koje su treći stepen fudbalskih takmičenja u Srbiji. Odlukom Odbora za hitna pitanja Fudbalskog saveza Srbije, Srpska liga Vojvodine od 2018/19. je proširena i broj timova je povećan sa 16 na 18. Viši stepen takmičenja je Prva liga Srbije (ulazi prvoplasirani klub), a niži su tri zone – VFL Istok, VFL Jug i VFL Sever (ispadaju 4 kluba u odgovarajuće zone).

KLUBOVI UČESNICI

Klub Mesto Stadion Kapacitet
Bačka 1901 Subotica Stadion kraj Somborske kapije 1.180
Borac Sakule Stadion Sveti Nikola 252
Bratstvo 1946 Prigrevica Stadion „Goran Nesvanulica – Klipi“ 545
Dinamo 1945 Pančevo Gradski stadion Pančevo 4569
Dunav Stari Banovci Stadion FK Dunav (Pod Bairom) 680
Železničar Pančevo SC Mladost 1200
Kabel Novi Sad Stadion FK Kabel 2000
Mladost Bački Jarak Stadion Livadica 3500
Omladinac Novi Banovci Stadion FK Omladinac 600
OFK Vršac Vršac Gradski stadion Vršac 5000
Radnički Zrenjanin Stadion FK Radnički Zrenjanin (Stadion kraj Skrobare) 650
Radnički Nova Pazova Gradski stadion Nova Pazova 466
Radnički Sremska Mitrovica Stadion FK Radnički Sremska Mitrovica 244
Srbobran Srbobran Stadion FK Srbobran 1296
Hajduk 1912 Kula Stadion Milan Sredanović 5973
Cement Beočin Gradski stadion Beočin 550
Crvena zvezda Novi Sad Stadion FK Crvena Zvezda Novi Sad 2000
ČSK Pivara Čelarevo Stadion FK ČSK Pivara 3000

POBEDNICI DOSADAŠNJIH PRVENSTAVA

Sezona Br. klub. Prvak Bodovi Drugoplasirani Bodovi
1995/96. 18 Solunac, Karađorđevo 74 Dinamo, Pančevo 71
1996/97. 18 Mladost, Apatin 89 ČSK, Čelarevo 82
1997/98. 18 ČSK, Čelarevo, 83 Vrbas, Vrbas 67
1998/99. 18 Cement, Beočin, 43 Big Bul, Bačinci 36
1999/00. 18 Mladost Luks, Lukićevo, 94 Budućnost, Banatski Dvor 90
2000/01. 18 Veternik, Veternik, 85 Solunac, Karađorđevo 67
2001/02. 18 Elan, Srbobran, 76 Mladost Luks, Lukićevo 69
2002/03. 18 Proleter, Novi Sad, 85 ČSK, Čelarevo 82
2003/04. 18 Spartak, Subotica, 80 ČSK, Čelarevo 76
2004/05. 18 Glogonj, Glogonj, 86 ČSK, Čelarevo 78
2005/06. 18 Inđija, Inđija, 69 Bečej Old Gold, Bečej 68
2006/07. 18 Novi Sad, Novi Sad 79 Bačka, Bačka Palanka 55
2007/08. 16 Zlatibor voda, Horgoš 79 Inđija, Inđija 70
2008/09. 16 Proleter, Novi Sad 61 Radnički, Sombor 55
2009/10. 16 Big Bul, Bačinci 72 Veternik, Novi Sad 70
2010/11. 16 Donji Srem, Pećinci 62 Veternik, Novi Sad 59
2011/12. 16 Radnički, Nova Pazova 60 Sloga, Temerin 44
2012/13. 16 Dolina, Padina 58 Sloga, Temerin 53
2013/14. 16 Bačka, Bačka Palanka 57 Dinamo, Pančevo 56
2014/15. 16 ČSK Pivara, Čelarevo 74 Senta, Senta 63
2015/16. 16 Odžaci, Odžaci 60 TSK, Bačka Topola 51
2016/17. 15 Bratstvo 1946, Prigrevica 62 Omladinac, Novi Banovci 60
2017/18. 16 FK Bečej 1918, Bečej 75 Bratstvo 1946, Prigrevica 62
2018/19. 18 , – -, –