Bulevar oslobođenja 92/V, 21 102 Novi Sad; T: 021/421-401; 021/420-885; 064/8455-490; F: 021/66-23-460|kancelarija@fsv.rs

Futsaleri Spartaka iz Subotice prvaci Futsal lige Vojvodine

Pred oko 250 gledalaca, odigrana je utakmica finala plej-ofa između domaćeg Spartaka i Letećeg Holanđanina iz Vrbasa. Spartak je bio srećniji tim i posle pobede u Vrbasu, večerašnjim nerešenim rezultatom (3:3) osvojio prvo mesto i pehar FS Vojvodine u trajno vlasništvo.

KMF Leteći Holanđanin je bolje i spremnije ušao u drugu utakmicu i postigao gol već u drugom minutu. Spartak je izjednačio u 6. minutu preko raspoloženog Neda Nedića, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku opet Vrbašani dolaze u vođstvo, ovoga puta je strelac Vukašin Avdalović. Sa igračem manje, pošto je isključen prvi golman Subotičana Bjelica Spartak poravnava rezultaat nakon kontranapada na 2:2, a strelac je opet Nedo Nedić. Martin Šmit pogađa nebranjeni deo mreže za 2:3. I posle nekoliko propuštenih prilika Holanđana golom dva minuta pre kraja poravnava Milan Čičić za konačnih 3:3.

SPARTAK: Bjelica Miloš, Popović Goran, Vuković Srđan, Tomić Nikola, Maksimović Nikola,  Horvacki Vladimir, Zolnajić Aleksandar, Arežina Momčilo, Kujundžić Mateo, Nedić Nedo, Čičić Milan.

LETEĆI HOLANĐANIN: Marinković Martin, Šmit Martin, Radović Danilo, Avdalović Vukašin, Lazetić Radoslav, Marojević Petar, Šmit Andrej, Radanović Lazar, Vujović Vukašin, Muminović Nemanja, Stjepović Zoran, Dragnić Luka, Peković Nemanja.

Posle utakmice je izvršena dodala pehara. Drugoplasiranoj ekipe Futsal lige Vojvodine je pehar u trajno vlasništvo predao Milan Obradović, zemenik komesara za suđenje FSV kapitenu Letećeg Holanđanina Danilu Radoviću, dok je veliki pehar FSV uručio komesar za takmičenje Boris Pravilović, kapitenu i osnivaču KMF Spartaka – Goranu Popoviću.

Posle punih 20 godina Subotica će imati člana Druge futsal lige FSS, a to je SPARTAK NTM Čikerija.

2022-04-20T12:03:19+02:0020. 04. 2022.|