УЕФА Регионални Куп (Нојштат на Дунаву, Лајблфинг, Рајн)

Loading Догађаји
Овај догађај је прошао.

УЕФА Регионални Куп се одржава од 27. септембра до 03. октобра 2018. године у Немачкој (Нојштат на Дунаву, Лајблфинг, Рајн) уз учешће регионалних селекција Немачке, Израела и Малте.

Нојштат на Дунаву град је у немачкој савезној држави Баварска, у округу Келхајм.

Распоред утакмица Група 5:

Четвртак 27.09.2018.  у 17 часова/ Антон Трефер стадион,  Нојштат на Дунаву: Регија Гозо (Малта) – Аматерска селекција ФСВ (Србија) 0:4 (0:2)

Недеља 30.09.2018. у 12:30/ Мајерхофер Бау стадион,  Лајблфинг: Аматерска селекција ФСВ (Србија) – Ирони Тиберијас (Израел) 1:0 (1:0)

Среда 03.10.2018.  у 14 часова/ Рајн стадион,  Рајн: Баварска (Немачка) – Аматерска селекција ФСВ (Србија) 2:0(1:0)

КОНАЧАН ПЛАСМАН:

ЕКИПА УТ. ПОБ. НЕР. ПОР. ГОЛ. ДАТИХ ГОЛ. ПРИМЉ. ГОЛ РАЗЛ. БОД.
Баварска (Немачка) 3 2 0 1 9 2 7 6
Ирони Тиберијас (Израел) 3 2 0 1 5 3 2 6
Војводина (Србија) 3 2 0 1 5 2 3 6
Гозо (Малта) 3 0 0 3 1 13 -12 0

Недеља 30.09.2018. у 12:30/ Мајерхофер Бау стадиону у Лајблфингу:

Аматерска селекција ФСВ (Србија) – Ирони Тиберијас (Израел) 1:0 (1:0)

Аматерска селекција Војводине остварила је и другу победу на УЕФА Купу Региона савладавши резултатом 1:0 изузетно квалитетну и борбену екипу региона Ирони Тиберијас из Израела.

Једини погодак је постигао Небојша Арбутина још почетком првог полувремена, а селекција Војводине је пропустила још неколико веома изгледних прилика.

У последњој утакмици на турниру селекција Војводине у среду, 3. октобра, игра са селекцијом Баварије из Немачке и потребно је да не изгубимо како би се пласирали на Европски шампионат региона  који се игра наредне године.

Среда 03.10.2018.  у 14 часова/ Рајн стадион,  Рајн:

Баварска (Немачка) – Аматерска селекција ФСВ (Србија) 2:0(1:0)

У одлучујућој утакмици за пласман на завршни шампионат УЕФА Регионалног Купа аматерска селекција Војводине доживела је, могло би се рећи, незаслужен пораз од веома чврсте и надахнуте екипе селекције Баварије резултатаом 2:0.

Почетак утакмице припао је селекцији Баварије која је веома срећно дошла до водећег поготка већ у раној фази игре и то после одбијене лопте која је преварила нашег сјајног голмана Катанића.

До краја полувремена игра селекције Војводине се стабилизовала и ређале су се прилике и полуприлике пред голом Бавараца, а најближи голу је био фанатични Хађинац којег су неколико центиметара делили од изједначења.

Почетком другог полувремена опет недостатак среће и већ у раној фази још један погодак. Након тога селекција Војводине се борила свим снагама да се врати у резултатску неизвесност, али данас лопта једноставно није хтела у гол.

После нешто мало нервознијег краја утакмице упућене су честитке противницима, а иза Аматерске селекције Војводине остаје једно непроцењиво искуство и, мора се признати, сјајан успех који је током овог турнира демонстриран и током којег је достојно и поносно репрезентован и Фудбалски савез Војводине и Фудбалски савез Србије.